Administrator retea de calculatoare – Bucuresti

Candidatul ideal

– Studii medii sau superioare;
– Experienta pe un post similar minim 1 an;
– Cunostinte despre sistemele de operare Windows desktop;
– Cunostinte de depanare PC (hardware, software);
– Cunostinte de depanare imprimante (hardware);
– Cunostinte de networking (cablare, TCP/IP);
– Persoana perseverenta, orientata spre rezultate, prompta, cu capacitate de a lucra individual si in echipa;
– Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

– Asigurarea functionarii si dezvoltarii retelei de calculatoare locale in cadrul punctului de lucru, precum si a echipamentelor de conectare a sucursalelor in parametrii proiectati; informarea in timp real cu privire la orice anomalie a acestora;
– Implementarea politicilor de securitate impotriva accesului neautorizat la resursele interne hardware/software ale companiei;
– Asigurarea functionarii optime a serverelor de Windows 2000, 2003, 2008 si Active Directory;
– Asigurarea bunei functionari a serverelor de linux (Slackware, qmail);
– Rezolvarea solicitarilor de asistenta tehnica.

* Extensii permise: pdf,doc,docx