Analist vanzari – Key Accounts

Candidatul ideal

– Experienta profesionala de minim 1 an pe un post de suport in vanzari (de preferat intr-o companie din FMCG)
– Cunostinte avansate de operare PC: MS Office (avantaj Qlik View si eventual SAP)
– Studii superioare finalizate
– Atentie distributiva, capacitatea de a lucra usor cu datele si de a face recomandari in urma analizelor efectuate
– Abilitati de analiza si organizare, comunicare si relationare
– Profesionalism, spirit de initiativa
– Permis conducere B (avantaj).

Descrierea jobului

– Asigura suport administrativ si analizeaza eficienta informatiilor de vanzari si business
– Pregateste rapoarte de vanzari si estimatele pentru fiecare saptamana, luna sau ori de cate orie este necesar
– Monitorizeaza statusul indicatorilor de KPI (Key Performance Indicators) stabiliti cu Managerul de Vanzari si raporteaza periodic evolutia acestora
– Centralizeaza rezultatele lunare ale obiectivelor vs. realizat si acorda suport pentru calcularea indicatorilor de performanta lunari
– Colectarea si prelucrarea datelor, centralizare de informatii pentru departamentul Vanzari
– Intocmirea si consolidarea rapoartelor periodice pentru Managerul de Vanzari.

* Extensii permise: pdf,doc,docx