Analist vanzari

Cerinte:

– Experienta in firmele de distributie sau pe un post similar reprezinta un avantaj
– Studii superioare finalizate
– Foarte bune cunoştinţe de limbă engleză (scris şi vorbit)
– Abilitati excelente de operare PC: word, excel, outlook, internet
– Abilitati de analiza si organizare, comunicare si relationare
– Profesionalism, spirit de initiativa

Descrierea jobului:

– Colectarea si prelucrarea datelor, centralizare de informatii
– Intocmirea si consolidarea rapoartelor periodice
– Gestionarea activitatii de monitorizare a contractelor comerciale privind clientii
– Gestionarea activitatii de intocmire a documentelor specifice pentru licitatii,
– Suport pentru monitorizarea procesului de vanzare
– Analiza profitabilitatii pe client si produse

* Extensii permise: pdf,doc,docx