Asistent achizitii

Candidatul ideal

– Studii superioare
– Cunostinte operare MS Office
– Cunostinte operare SAP constituie avantaj
– Abilitati de comunicare
– Atentie la detalii, gandire analitica
– Capacitate de adaptare la schimbare, de a acumula noi cunostinte

Descrierea jobului

– Asigura suport operational pentru departamentul Achizitii
– Intocmeste rapoarte privind cantitatile achizitionate, preturile de achizitie, furnizori activi utilizand aplicatiile specifice
– Intocmeste analize solicitate de catre managerul de department
– Relationeaza cu furnizorii pentru obtinerea documentelor si informatiilor necesare derularii procesului de contractare si aprovizionare
– Inregistreaza datele referitoare la activitatea de achizitii in aplicatiile interne specifice
– Efectueaza activitati specifice marketingului achizitiilor
– Intocmeste prezentari lunare, trimestriale si anuale solicitate de catre management
– Urmareste arhivarea contractelor si a documentelor specifice activitatii de achizitii.

* Extensii permise: pdf,doc,docx