Analist financiar junior

Candidatul ideal

– Studii superioare economice;
– Experienta 2-5 ani in domeniul finaciar;
– Cunostinte contabilitate,
– Capacitate de organizare si planificare;
– Abilitati de comunicare si prezentare;
– Persoana analitica, cu initiativa, responsabila, energica si dedicata;
– Cunoasterea sistemului SAP poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

– Analizeaza si raporteaza evolutia costurilor generate de activitatea de vanzari si marketing – verifica permanent realizarea obiectivelor ,compararea lor cu rezultatele obtinute; constatarea abaterilor si decalajelor dintre evolutia normala a realizarilor si obiectivele stabilite. Comparatii intre puncte de lucru
– Asigura suport pentru Calculatii de cost solicitate de catre Marketing ,Vanzari
– Asigura suport pentru gestionarea preturilor si discounturilor acordate clientilor
– Implementare in SAP a conditiilor comerciale pentru clientii IKA si inregistrarea/verificarea/emiterea facturilor catre client.
– Asigura suport in evaluarea, dezvoltarea si implementare in sistemul informatic a Rapoartelor manageriale pentru analiza de vanzari si profitabilitate

Doriţi să va alăturaţi echipei noastre şi nu aţi găsit o poziţie vacantă potrivită profilului dvs.?

* Extensii permise: pdf,doc,docx