Analist financiar senior

Candidatul ideal

– Studii superioare economice finalizate;
– Experienta 5-7 ani in domeniul finaciar;
– Cunostinte contabilitate, cost control
– Capacitate de organizare si planificare;
– Abilitati de comunicare si prezentare;
– Persoana analitica, cu initiativa, responsabila, energica si dedicata;
– MS Office (Excel – nivel avansat);
– Flexibilitate, atitudine proactiva, orientare spre rezultate.
– Cunoasterea sistemului SAP, sistem BI- Bussines Inteligence poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

– Elaboreaza rapoarte de analiza a profitabilitatii pentru management, stabileste si masoara KPl, analiza de varianta si costuri;
– Verifica respectarea inregistrarilor in sistemul financiar;
– Face recomandari pentru imbunatatirea gestionarii operatiunilor financiare;
– Se preocupa de automatizarea/integrarea proceselor si dezvoltarea profesionala in domeniul contabilitatii manageriale si a sistemelor informatice.

Doriţi să va alăturaţi echipei noastre şi nu aţi găsit o poziţie vacantă potrivită profilului dvs.?

* Extensii permise: pdf,doc,docx