Manager vanzari

Candidatul ideal

– studii superioare finalizate, cursurile in domeniul vanzarilor constituie avantaj;
– experienta minimum 3 ani intr-o pozitie similara, experienta in vanzari FMCG;
– cunostinte privind piata de FMCG;
– cunostite temeinice privind tehnicile de vanzare si negociere;
– cunostinte operare PC (Word, Excel, Power point);
– excelente abilitati de comunicare si negociere,
– bune abilitati de organizare, planificare, coordonare si management al echipei;
– abilitati de intocmire si analiza rapoarte, capacitate de decizie;
– promptitudine, orientare catre rezultate;
– permis auto categoria B.

Descrierea jobului

– analizeaza mediul de afaceri si stabileste strategii de vanzare in concordata cu strategia stabilita la nivel de companie;
– monitorizeaza indeplinirea obiectivelor de vanzari ale firmei si alocarea resurselor necesare atingerii acestora;
– elaboreaza planuri de actiune cu privire la vanzari;
– stabileste obiectivele cantitative de vanzari pe fiecare segment de clienti si portofoliul de clienti;
– raspunde de dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii;
– raspunde de aplicarea politicii de marketing a companiei;
– prospecteaza piata si organizeaza intalniri cu clientii importanti pentru mentinerea unei relatii active si intervine pentru deblocarea eventualelor situatii de criza;
– monitorizeaza derularea vanzarilor de produse, gestioneaza clientii noi atrasi, urmarind in acelasi timp mentinerea clientilor vechi precum si cresterea cantitatilor de produse livrate pentru realizarea obiectivelor.

Doriţi să va alăturaţi echipei noastre şi nu aţi găsit o poziţie vacantă potrivită profilului dvs.?

* Extensii permise: pdf,doc,docx