Credit controller

Candidatul ideal

– Studii superioare de profil economic in curs/finalizate;
– Cunostinte medii / avansate de operare calculator (MS Office);
– Preferabil experienta anterioara in sisteme ERP;
– Atentie la detalii, responsabilitate.

Descrierea jobului

– Intocmeste rapoarte periodice si ocazionale de analiza si raportare manageriala privind creantele clientilor gestionati;
– Administreaza si monitorizeaza limitele de credit acordate clientilor gestionati in concordanta cu politicile companiei;
– Contacteaza clientii (email / telefon) in vederea controlului creantelor portofoliului gestionat;
– Activitati operationale: aloca pe facturi platile efectuate de clienti conform desfasuratoarelor de plata si a ordinelor de compensare, punctaje periodice si ocazionale, etc

Doriţi să va alăturaţi echipei noastre şi nu aţi găsit o poziţie vacantă potrivită profilului dvs.?

* Extensii permise: pdf,doc,docx