Director SSM, SU, Mediu

Candidatul ideal

– Experienta de 3 – 5 ani in domeniul SSM, SU;
– Absolvent studii superioare tehnice (de preferat domeniul mecanic, electric);
– Absolvent curs de Inspector SSM (80 ore);
– Absolvent curs postuniversitar de “Evaluator riscuri de accidentare si imbolnavire profesionala”(minim180 ore);
– Absolvent curs „Cadru tehnic cu atributii in domeniul PSI”; curs „Inspector protectie civila” – constituie avantaj;
– Absolvent curs „Gestionarea deseurilor”;
– Foarte buna cunoastere a legislatiei in toate domeniile pe care le coordoneaza;
– Abilitati operare PC – Microsoft Office (Excel, Power Point);
– Permis auto (categ B);
– Persoana proactiva, atenta la detalii si care se incadreaza in termene limita.

Descrierea jobului

– Coordoneaza aplicarea prevederilor legislative in vigoare la nivelul companiei;
– Asigura consultanta de specialitate echipei manageriale;
– Elaboreaza documente, proceduri specifice si instructiuni proprii si monitorizeaza punerea lor in aplicare (ex. Plan de prevenire si protectie);
– Reprezinta compania in relatia cu organele de control in domeniu si urmareste punerea in aplicare a masurilor corective dispuse de organele de contol;
– Planifica, organizeaza, monitorizeaza activitatea si modul de respectare a masurilor de SSM, SU, Mediu;
– Organizeaza, efectueaza, monitorizeaza instruirea si informarea personalului in ce priveste SSM, SU, Mediu;
– Coordoneaza comunicarea, cercetarea si inregistrarea evenimentelor referitoare la securitatea si sanatatea in munca;
– Intocmeste rapoarte si evidente in functie de cerintele legale si ale companiei;
– Asigura corecta identificare a pericolelor si evaluare a riscurilor;
– Organizeaza si coordoneaza activitatea de Medicina Muncii.

Doriţi să va alăturaţi echipei noastre şi nu aţi găsit o poziţie vacantă potrivită profilului dvs.?

* Extensii permise: pdf,doc,docx