Inginer cercetare – entry level

Candidatul ideal

– Studii superioare de specialitate (inginer in industria alimentara, inginer tehnolog),
– Experienta in industriile de panificatie sau cele fermentative – constituie un avantaj
– Cunostinte operare PC (OFFICE),
– Cunoasterea limbii engleze – avansat,
– Permis de conducere categoria B
– Flexibilitate, dinamism,
– Capacitatea de a planifica si de a organiza activitatea proprie,
– Promptitudine in rezolvarea sarcinilor de serviciu,
– Disponibilitate pentru calatorii.

Descrierea jobului

– Ajuta la dezvoltarea produselor noi,
– Efectueaza probe de lucru si detine responsabilitatea calitatii acestora,
– Traduce industrial produsele rezultate ca urmare a cercetarii si probelor initiale,
– Participa la testarile industriale in locatiile companiei din Bucuresti si din tara,
– Intocmeste rapoarte pe care le va posta in sistemul de raportare al companiei, conform ritmicitatii stabilite de coordonatorul departamentului pentru fiecare tip de raport.

* Extensii permise: pdf,doc,docx