Inginer cercetare

Cerinte:

– Studii superioare de specialitate (inginer in industria alimentara, inginer tehnolog)
– Experienta in industriile de panificatie sau cele fermentative intr-un post similar de 2-3 ani
– Experienta in utilizarea utilajelor industriale
– Cunostinte operare PC (OFFICE)
– Cunoasterea limbii engleze – avansat

-Cunoasterea limbii ruse constituie avantaj
– Permis de conducere categoria B

– Flexibilitate, dinamism
– Capacitatea de a planifica si de a organiza activitatea proprie
– Promptitudine in rezolvarea sarcinilor de serviciu
– Disponibilitate pentru calatorii.

Descrierea jobului:

– Dezvolta produsele noi
– Raspunde de buna desfasurare a activitatii de productie a produselor noi
– Efectueaza probe de lucru si detine responsabilitatea calitatii acestora
– Traduce industrial produsele rezultate ca urmare a cercetarii si probelor initiale
– Se documenteaza din publicatii de specialitate in scopul aplicarii noutatilor aparute in procesul de fabricatie al produselor
– Participa la testarile industriale in locatiile companiei din Bucuresti si din tara
– Intocmeste rapoarte pe care le va posta in sistemul de raportare al companiei, conform ritmicitatii stabilite de coordonatorul departamentului.

* Extensii permise: pdf,doc,docx