Inginer Mecanic

Candidatul ideal

– Studii superioare finalizate (electromecanica/automatizari/ inginerie electrica);
– Personalitate dinamica,orientata catre crestere si dezvoltare;
– Orientat catre rezultate, capacitate de lucru in echipa;
– Abilitati excelente de comunicare;
– Abilitati de lucru in MS Office;
– Responsabilitate si integritate;
– Capacitate de a respecta termenele;
– Interes real pentru tehnica cu focus pe calitate.

Descrierea jobului

– Asigura coordonarea si executarea activitatilor de mentenanta preventiva, planificata la un standard ridicat in conformitate cu procedurile agreate, asigurand astfel operarea eficienta a utilajelor si a masinilor;
– Coordoneaza distribuirea si utilizarea resurselor, reducerea consumurilor si a costurilor implicate;
– Asigura documentatia tehnica pentru realizarea lucrarilor de reparatii si stabilirea necesarului de piese de schimb;
– Analizeaza si remedieaza disfunctionalitatile tehnice si defectiunile;
– Asigura suportul tehnic pentru rezolvarea problemelor conform proceselor existente;
– Participa la realizarea proiectelor de modernizare si intretine baza de date a lucrarilor de mentenanta.

* Extensii permise: pdf,doc,docx