Inginer parc auto

Candidatul ideal

– Studii superioare finalizate, preferabil studii tehnice;
– Experienta pe un post similar minim 3 ani;
– Experienta in realtia cu service-urile;
– Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto;
– Abilitati de operare PC (MS Office);
– Capacitati organizatorice foarte bune, abilitati de comunicare si coordonare;
– Atentie la detalii, rigurozitate;
– Responsabilitate, integritate.

Descrierea jobului

– Asigura functionarea optima a parcului auto si incadrarea acestuia in prevederile legislatiei nationale in vigoare;
– Verifica alimentarile de combustibil si consumurile, urmareste utilizarea optima a capacitatii de transport, reducerea consumului de combustibil, lubrifianti si piese de schimb;
– Intocmeste documentatia necesara pentru autoturismele companiei;
– Realizeaza evidenta starii tehnice a autoturismelor;
– Supervizeaza efectuarea reviziilor tehnice;
– Gestioneaza documentele autovehiculelor,
– Monitorizeaza lunar cheltuielie auto la nivel national;
– Propune idei de imbunatatire a activitatii departamentului;
– Intocmeste rapoarte la solicitarea superiorului direct.

* Extensii permise: pdf,doc,docx