Manager in relatia cu furnizori – achizitii

Candidatul ideal

– experienta minim 3 ani intr-un post similar
– studii superioare economice;
– cunostinte aprofundate ale specificului achizitiilor de commodities
– cunostinte de tehnica negocierii, marketing de achizitii, managementul relatiei cu furnizorii;
– capacitati analitice ridicate
– abilitatea de a lucra in conditii de stres si cu termene limita stranse
– capacitatea de a derula proiecte pe cont propriu
– cunostinte de operare PC;
– cunostinte de limba engleza.

Descrierea jobului

Principalele activitati pentru buyer sunt:
– studierea pietei de profil si identificarea potentialilor furnizori
– negocierea preturilor si tarifelor in limitele stabilite;
– derularea licitatiilor pentru produsele din portofoliu;
– incheierea contractelor;
– monitorizarea derularii contractelor cu furnizorii.

* Extensii permise: pdf,doc,docx