Manager productie

Candidatul ideal

– Studii superioare finalizate;
– Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
– Foarte bune cunostinte de MS Office (in special Excel);
– Cunoasterea SAP, QlikView – constituie avantaj;
– Capacitatea de a gestiona eficient indicatorii de performanta din zona pe care o coordoneaza;
– Aptitudini si cunostinte tehnice in domeniu, constituie avantaj;
– Perseverenta, rigurozitate, disponibilitate ridicata pentru acumulare cunostinte, abilitate de a prioritiza sarcini si de a implementa schimbari.

Descrierea jobului

– Coordoneaza procesul de productie si activitatea din depozite (de la materie prima pana la produs finit);
– Abordeaza in mod structurat managementul productiei, cu focus egal pe incadrare in termene, calitate, performanta industriala si dezvoltarea echipei;
– Asigura productia / livrarea in timp si la standarde de calitate riguros reglementate a portofoliului de sortimente;
– Organizeaza, coordoneaza, instruieste, evalueaza si recompenseaza echipa din subordine;
– Coopereaza cu departamentele din amonte si aval, pentru asigurarea fluxului de materii prime si produse finite, in conformitatea cu programarea productiei;
– Face propuneri de optimizare a proceselor de productie si a costurilor;
– Coordoneaza si avizeaza intocmirea instructiunilor tehnologice specifice pentru procese, produse, utilaje, urmata de instruirea personalului din departamentul productie;
– Raporteaza activitatea din productie prin completarea formularelor/documentelor specifice;
– Masoara performanta industriala a departamentului condus prin indicatori relevanti si asigura imbunatatirea continua, prin metode Lean (5S, SMED, VSM, etc);
– Poate participa la targuri de specialitate, conferinte nationale si congrese internationale.

* Extensii permise: pdf,doc,docx