Sef atelier mentenanta

Cerinte

– Studii superioare tehnice finalizate – automatica, electronica, electrotehnica;
– Experienta de lucru cu echipamente industriale automatizate (PLC) constituie avantaj ;
– Experienta profesionala minimum 2 ani;
– Experienta in coordonarea unei echipe – constituie avantaj;
– Cunostinte privind activitatea de planificare si urmarire a mentenantei;
– Cunostinte in domeniul: mecano – energetic (retele electrice, retele de incalzire termo, apa rece, apa calda, centrala termica, statie de compresoare, instalatie de gaze naturale); de mentenanta, ventilatie –climatizare, instalatii ISCIR ( RSVTI);
– Competente in mentenanta instalatiilor/utilajelor electrice-pneumatice-mecanice cu automatizare de tip PLC,invertoare, senzoristica ;
– Cunoasterea programelor SAP, QlikView poate constitui un avantaj:
– Capacitate de analiza, de planificare, organizare si administrare a activitatii proprii si a echipei, de a lua decizii rapide si eficiente;
– Rezistenta la lucru sub presiune si in ritm intensiv;
– Permis categoria B;
Responsabilitati

– Monitorizarea si implementarea programelor de mentenanta preventiva;
– Identificarea de solutii pentru eficientizarea costurilor cu utilitatile;
– Realizarea planurilor de revizie si interventie in cazul avariilor pe fluxul de fabricatie;
– Identificarea punctelor critice, in vederea reducerii incidentelor, cu efect in scaderea calitatii produselor;
– Imbunatateste randamentul echipei de mentenanta;
– Identificarea de solutii de crestere a parametrilor de eficienta a utilajelor.

* Extensii permise: pdf,doc,docx