Senior Project Manager – Marketing

Cerinte:

– Studii universitare tehnice sau de marketing, economie, management;

– Experienta de minim 5 ani in gestionarea unor proiecte strategice de marketing (preferabil in domeniul FMCG, retail);

– Foarte bune abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
– Excelente abilitati de planificare şi organizare;
– Aptitudini de comunicare, prezentare si relationare la toate nivelurile organizatiei;
– Capacitate de a lucra eficient sub presiune;
– Abilitati de rezolvare de probleme si de luare decizii;
– Orientare catre rezultate;

– Adaptabilitate si flexibilitate;
– Foarte bune abilitati de operare pe calculator (MSOffice, aplicatii specifice);

– Limba engleza – nivel avansat.

Responsabilitati:

– Dezvoltarea, implementarea si evaluarea proiectelor strategice de marketing alocate;

– Realizarea de analize aprofundate de marketing (indicatori de performanta si rapoarte de evolutie a indicatorilor de piata) pentru proiectele gestionate;

– Planificarea prioritatilor si resurselor in cadrul proiectelor alocate;

– Managementul bugetelor de proiecte gestionate;

– Coordonarea procesului de dezvoltare de produs nou in cadrul proiectelor de marketing alocate;
– Efectuarea de analize privind competitivitatea produselor; identificarea oportunitatilor aparute in piata;
– Efectuarea de analize sectoriale si concurentiale pe piata cu recomandari legate de oportunitati si amenintari;

– Participarea la elaborarea si implementarea studiilor de cercetare de piata si analizelor legate de mediul intern si extern, comportamentul clientilor, nevoile clientilor, profilul de piata si activitatile concurentei.

* Extensii permise: pdf,doc,docx