Statistician

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa imbine eficient metodele de statistica cu abilitatile de analiza si interpretare a datelor in procesul de business.

Competente:
– Experienta in domeniul statisticii minim 3 ani – constituie avantaj
– Studii superioare finalizate: Matematica/Statistica, Informatica, Stiinte Economice
– Experienta in utilizarea a cel putin unui program de prelucrare statistica (SPSS, Phyton, R)

Descrierea jobului

– Analizarea mediului de business prin aplicarea de metode statistice
– Realizare de previziuni
– Realizare de analize de oportunitate și prognoza
– Realizare de studii comparative si interpretari ale acestora

* Extensii permise: pdf,doc,docx