Brutar

Cerinte

– Studii: minim scoala profesionala de specialitate, scoala profesionala in domeniul industriei alimentare sau curs de calificare;
– Experienta in munca minim 1 an;
– Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi;
– Dorinta de dezvoltare la locul de munca.

Responsabilitati

– Dozeaza materiile prime si materialele conform retetelor afisate pentru fiecare tip de produs;
– Deserveste cantarul divizor de aluat, verifica greutatea bucatilor de aluat si regleaza cantarul divizor de cate ori este nevoie;
– Aseaza si urmareste asezarea corecta a bucatilor de aluat pe benzile dospitoarelor;
– Framanta aluaturi de consistenta corespunzatoare, respectind timpii de framantare si temperaturile finale la aluaturi conform retetei de fabricatie;
– Efectueaza inregistrari conform fisei postului;
– Participa la instruirile organizate de catre companie.

* Extensii permise: pdf,doc,docx